Yönetim Kurulu Başkanı – Ali Kahriman

0

Prof. Dr. Ali KAHRİMAN

1955 yılında Sivas’ta doğdu. İTÜ Maden Fakültesinden mezun oldu. MTA ve TKİ Genel Müdürlüğü bünyelerinde muhtelif görevlerde bulundu. 1990-1996 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesinde görev yaptı. 1996 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünde Anabilim Dalı  ve Bölüm Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Kahriman, 2008 yılından itibaren de Okan Üniversitesi Yönetim kurulu üyesi ve Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü  görevlerine atandı. Halen Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İngilizce İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesidir.  Türkiye Patlayıcı Mühendisliği Derneği Kurucusu olan ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdüren Prof. Dr. Ali Kahriman’ın başlıca uzmanlık alanları; Enerji ve Madencilik politikaları, Tünel ve Metro planlama, Kaya Patlatma Teknolojisi, Yatırım ve Projelendirme gibi konulardır.

Bir çok uluslar arası ve ulusal sempozyumlarda, organizasyon komitesi ve oturum başkanlığı yapmış, dünyanın sayılı üniversitelerinde dersler vermiştir. “Enerji ve Madenciliğin Modern üretiminde Çevre Koruma” konulu Uluslararası sempozyumların eş başkanlığını da sürdürmektedir. Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı’ nın 1997 yılı Bilim Ödülü’nü almıştır. Yurtiçinde ve yurt dışında yayınlanmış çok sayıda bilimsel makale ve bildirileri ile Ulusal basında da kentsel dönüşüm politikaları, arazi kullanımı ve yönetimi; enerji politikaları, AB giriş surecinde doğal kaynaklarımızın önemi ve deprem başta olmak üzere yayınlanmış çok sayıda makale ve röportajları bulunmaktadır. Bu tür bilimsel aktivitelerinin yanında çok farklı mesleki ve sivil toplum örgütlerinde yönetim ve danışma kurulu üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerine destek vermektedir. Yerel Yönetim anlayışında yeni Yaklaşımlar, Kentsel Dönüşüm Politikaları ve Mesleki Teknik Eğitimin İstihdam Politikalarına Katkısı konulu sempozyumları düzenleyerek ülkemizin en önemli sorunlarını tartışmaya açmıştır

Ayrıca “İstanbul Stratejik Düşünce ve Siyaset Geliştirme“ adındaki toplumsal temsiliyeti olan Platformun da kurucusudur.  Halen Siyaset Üstü Düşünce Derneği’ mizin yönetim kurulu başkanı olup,  evli, iki çocuk babasıdır.

BU ICERIGI PAYLAS

About Author

Comments are closed.